Nazalogy World

Vítejte ve světě podle Nazalogyho.....Můžete hlasovat do anket!....prohližet fotky v galerii.....Číst definice..studovat nove publikace....

Knižní Publikace

  OBJEKTIVY 2007/2008
 Definice : Různé žebříčky, přehledy a katalogy objektivů, DSLR přístrojů nebo kompaktních fotoaparátů, nejsou v dnešní době již ničím výjimečným. Na druhou stranu, zatím vždy se v těchto případech jedná (a jednalo) o specificky zaměřenou publikaci - ať již v rámci použití, zaměření či konkrétní značky. Většinou jde výhradně právě o katalogy jednoho výrobce a tedy jen jedné značky, avšak nějaký komplexnější přehled zde vždy chyběl… Až do teď.itut digitální fotografie - po četných reflexích a požadavcích ze stran uživatelů a fotografů, zaplňuje tuto mezeru na trhu a připravil pro vás přehled všech objektivů, které jsou v současnosti v ČR dostupné. Nejedná se tedy jen o další klon katalogu úzké skupiny produktů, nýbrž o obsáhlý a informačně nabitý přehled, obsahující kompletní portfolio skel, která můžete u nás zakoupit. Na knize se podílel Ondřej Neff, spolu s redaktory grafika.cz a fotografovani.cz - Martinem Hájkem a Davidem Filipi.
Kniha objektivů :
Kniha je rozdělena do tématických celků a představí na celkem 128 stranách 12 značek světových výrobců skel (Canon, Nikon, Sigma, Tamron, Tokina, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony, Carl Zeiss, Samsung a Lensbabies) se všemi jejich - v současnosti dostupnými objektivy. U každého výrobce najdete úvod k dané značce (výrobci), dále tabulku s podrobnými specifikacemi, slovníček užívaných termínů a zkratek (toho kterého výrobce) a vždy několik pečlivě vybraných typů skel s podrobnějším popisem. Kromě toho nechybí ani několik kapitol, týkajících se bezprostředně problematiky objektivů pro kinofilmové i digitální SLR. Tam naleznete jak praktické rady pro výběr toho správného objektivu, tak i doporučení a rady pro užívání a údržbu. Chybět nebude samozřejmě ani kapitola obsahující samotné rozdělení skel (pevná, proměnná, širokoúhlá, portrétní, tele, supertele, širokorozsahová), tak ale též upozornění na všechna úskalí a specifika objektivů - včetně jejich klasických optických vad (chromatická aberace, vinětace, deformace obrazu - soudkovitost/poduškovitost).
Kniha OBJEKTIVŮ vychází již v průběhu listopadu 2007 v rozsahu 128 stran ve formátu A4. Obsahuje informace o všech značkách dostupných v ČR, zahrnující více jak 250 objektivů.
  • Název: OBJEKTIVY 2007/2008
  • Autoři: Ondřej Neff, Martin Hájek, David Filipi
  • ISBN: 8-552168-548746
  • Rozsah: 128 stran
  • Formát: A4
  • Grafický návrh a úprava: Jaromír Páv
  • Produkce: Jan Březina
  • Vydal: Institut digitální fotografie, s.r.o. 2007
  • Koncová doporučená cena: 149 Kč (cena při předobjednání: 120 Kč)
Žádné komentáře
 
Doufám, že se skvěle bavíte, váš Nazalogy tak Have a nice Day (optimalizováno pro FF 1024x768)